« Back to All Topics
dupla csalás az 1 perces sakkban
Posted in 
General
dupla csalás az 1 perces sakkban
Posted in 
General
dupla csalás az 1 perces sakkban
Arra szeretném felhívni a moderátorok figyelmét, hogy az 1 perces sakkban van egy játékos aki csal.
E játékos neve: silden
mellesleg programot használ és 850 pont körül van.
Több játszmáját is figyelemmel kísértem nézőként és mindig ugyanaz volt a helyzet!
Programot használ (ami sajnos megengedett), de nem ez a baj! Amikor már látja hogy bajba van idővel akkor megállítja az órát és azt írja ki: a kapcsolat megszakadt. (ez néha előfordul)! 
-na de mindig? 
-minden egyes játszmában? 
-és mindig csak nála?
az ellenfele lép és mikor ő van lépésen megáll az óra. Eltelik kb fél perc, de néha egy is és silden lép! az ellenfélnek soha nem áll meg az óra, neki azonnal kell lépnie, és mikor lépett az óra ismét megáll és silden fél perc után lép. Így, hogy az óra mindig áll 1másodperc alatt 2-3at is lép! A játszma elején pedig 2másodpercig tartott mire egyet lépett.
szóval ez az óra megállítgatás egészen addig tart amíg az ellenfél ideje le nem jár, vagy amíg mattot nem kap.
Az esetek túlnyomó többségében (98%) az ellenfél mattot kap, a maradék 1% ban az ellenfél kilép, mert megunja az óra állítgatást, 1% ban pedig az ellenfél ideje jár le. 
Ugyan már! Hogy tudná az órát megállítani?

Fogalmam sincs, de én is az imént játszottam 2 közel 6 perces partit.A másodiknál az időt is mértem 5,47 volt .
elméletben lehetséges ez az úgymondd "óraállítgatás", de a gyakorlatban kétlem hogy az történik.

bár fogalmam nincs milyen programok futnak 1percesben, nem hinném, hogy ember lép egyáltalán. mert szvsz kelthet valaki akármekkora lagot az alkalmazásban, akkor sem lesz képes 1 másodpercenként lépkedni, pláne nem többször is 1 secen belül. persze lehet tévedek, hisz elméletben az is lehetséges(a lépést readelni, és reagálni rá. de többet lépni 1ms alatt már kizárt).

ami történik ott, az valószínűleg annyi.. hogy néhány standard lépés után a program elkezdd kalkulálni. ilyenkor gyakran a processzor kihasználtsága 100%-ig felkúszik. ha 1 alkalmazás eszi ennyire a vasat, a háttérben futó dolgok felejtőssé válnak.. van, hogy egyáltalán nem reagál a masina semmire(vagy nagyon lassan), míg az a bizonyos alkalmazás terheli a processzort. namost.. ez kiüti a javat is ugye.. a szerver ezért nem képes kommunikálni a kliensel. megkapjuk a játékossal megszakadt a kapcsoblabla - feliratot.

mikor a program kitalálta mit akar lépni, a magas processzor kihasználás megszűnik és helyreállnak a dolgok. a fagyott java is újra okés, a kapcsolat helyreáll, a program("bot") pedig lép.

írom mindezt persze úgy, hogy nem jártam még 1 percesben ha jól emlékszem, azaz lehet mellélőttem rendesen :)
szerintem aki képes megcsinálni azt hogy manipulálja az órát bármilyen módon az képes lenne behatolni a NASA vagy a Pentagon rendszerébe is