« Back to All Topics
Move?
Posted in 
General
Move?
Posted in 
General
Move?
Sziasztok
 Gyakori szokas a magyar szobak jatekosai kozott,a "no move(mozgatas nelkul)"alkalmazas,ami altalaban kozos megegyezes alapjan tortenik a jatek kezdete elott.Ez azert lehet hasznos kezdok es haladok szamara,mert egyreszt hosszabb es elvezhetobbe(baratsagosabba) teszi a jatekot ,mivel eltunik belole az a bizonyos "buntetes formaju" szobaly,a ball in hand("golyo kezben").Igy mindket jatekos gyakarolhatja a feher golyo tereleset,vagy "kimenekuleset" vmi nehez helyzetbol,(pozicio)bol.
 Van viszont egy masik helyzet, ahol szinten mozgathatjuk
a feher golyot-jatek kezdetekor,bontas lokesnel ,aminek semmi koze nincs a "buntetesi szabaly"-hoz.Ugy vettem eszre ,hogy par jatekos("afrofrizura","(tm)..perfect.." bizony,bizony:o)nem tesz kulonbseget a 2 fajta "mozgas" kozott es egybol elkezdenek felhaborodni es vitatkozni emiatt.Altalaban ez run-olassal is jar az ilyen jatekosoknal.
 En szemelyesen jo otletnek tartom azt, hogy ne mozgassuk a feheret,mikor az ellenfelunk hibat kovetett el es en meg is tartom a szavamat.A bontast mindig oldalrol jatszom,ez igy van evek ota,igy szoktam,igy jobban erzem magam,igy 
tanitottak es ez igy is marad...Velemenyem szerint,beallitani a feher golyot akarhol a lokesi zonan belul,bontas elott teljesen fairplay-nek szamit.Annak a celja az hogy a golyok minel jobban szetmenjenek.Persze kozben azt is remeljunk, hogy lemenjen vmelyik golyo, ahhoz ,hogy folytathassunk a jatekot ,de attol meg nem biztos, hogy elonyben leszunk-lehet ,hogy a leesett golyo utan nem lesz lokesunk vagy kozben az ellenfel golyojaibol is leesik 1-2,vagy a feher szinten beleesik a lyukba ,lehet hogy semelyik golyo se esik le stb.Ezek olyan dolgok ,amit nem tudunk befolyasolni.
 Kivancsi vagyok a tobbi Fly or Die jatekos velemenyere es a moderatorera.Mikor a jatekban megallapodunk ,hogy ne legyen "golyo kezben",szobalytalannak szamit-e mozgatni a feheret a bontas elott vagy az normalis es belefer?
 Tovabbi jo napot es jo jatekot!
Udv,Dimi   "imadlak","Dimi81"

Azt az egy szál kérdést, a kerettörténet nélkül is fel lehetett volna rakni. Mivel az h nem mozgatsz, az nem szabály, hanem megegyezés, ezért nem lehet szabály ellennes. Máskülönben meg, tényleg nem sokat számít az a törés előtti mozgatás. De ha most te úgy szoktad meg h mindig kirakod oldalra, akkor lehet olyan valaki aki bármilyen mozgatást látván egyből ellenszenvet érez. Szóval másnak is lehet szokása, amit szeretne betartani, és nem csak neked. 
Szerintem azért nem jó ötlet ez a NINCS MOZGATÁSban való hit, mert mindig van olyan ember (jogosan!) aki mozgatni akar, és azzal hiába állapodsz meg hogy no move, akkor is mozgat ------> jön a felháborodás, hogy csalt és mekkora egy szemét. Egy pofára eséstől kimélnétek meg magatokat.
El kellene felejteni ezt a no move dolgot, és akkor nem lenne probléma. 
Haverok közt lehet -én is csak haverral szoktam így játszani-, de idegentől ne várjátok hogy nem mozgat.
Skilled
LociKA,
 Nem az a lenyeg hogy nekem mi a szakasom vagy az ellenfelnek .Az egesz "kerektortenet" arrol szol,  hogy tisztazzunk ki mi a kulonbseg hiba utani mozgatas es a es kezdo lokes elotti mozgatas kozott.Az egyik esetben az ellenfel tutti elonybe lesz mivel le tudja tenni a sajat golyojat mozgatassal.Bontas  elott viszont lenyegtelen mit csinalunk a feherrel,nem biztos hogy az nekunk elonyt add.
 Ha vki "no move"-t keri ,legyen tisztaban mit akar azzal elerni,mert enny erovel azt is kerheti hogy ne hasznaljunk 
forgatot jatek kozbe...

Udv,Dimi
Esetleg lehetne egy olyan funkció, hogy az Ellenfél felkérése a mozgatás tiltására... ha elfogadja, akkor inaktív lenne végig a mozgatás, büntetés esetében is... mert ez a megegyezés nem mindig hatásos, mert nem mindenki tartja be (bár ezt már az előttem szólók részletezték)... Én ezt oltári hülyeségnek tartom, már bocsánat, mert ha az ellenfél hibázik, akkor milyen jogon tiltják meg nekem hogy élvezhessem az előnyét? Ennyi erővel belököm a fehéret egy lyukba, és vigyorgok hozzá, mert nem származik előny belőle :)
szerintem azt csalónak kellene tekinteni aki mozgat

Az eredeti billiárd szabályban is van mozgatás, ergo ide is betették. Én még mindig azon a véleményen vagyok hogy  
mindenki
 próbáljon az eredeti szabályok szerint játszani, kivétel ha előre megbeszélt a szabályok megváltoztatása. Ebből ne csináljunk már problémát.
Sziasztok!
A számítógépen az egyik családtagom letiltotta a flyordie játékoldalt.
Nem tudom hogy csinálta, de a játék egyáltalán nem jön be.
Segítsetek...
Van rá mód, hogy újra bejöjjön az oldal???
Túl sokat játszodtál, és anyuci vagy apuci megelégelte?:D Megérdemled méltó büntetésed:)

Amúgy biztos vagy benne, hogy letiltásról van szó? Miben nyilvánul meg az oldal be nem "jövése"?
nemértem mi a bajotok a mozgatással. ez 8as biliárd, nézzen már utána mindenki aki nyavajog miatta hogy is szólnak a szabályok... lehet hogy a kocsmában igy játszátok de pont most volt sport2 n 8as rol is közvetités, és bizony hogy van "gólyó a kézben" szabály...