« Back to All Topics
Duplazas a Backgammonban
Posted in 
General
Duplazas a Backgammonban
Posted in 
General
Duplazas a Backgammonban
Kedves Jatekosok,
nem ertem hogy egyesek miert "akadnak ki" ha az ellenfel a jatek vege fele duplaz.
A duplazas barmikor megengedett, - ez gondolom mindenki szamara vilagos - es akkor teszi a jatekos 
amikor lehetöseget lat a nyeresre.
 Az a felfogas, hogy a jatek elejen kell duplazni teves. 
En nem latom odaillönek a vegen duplazo jatekost azonnal "pontvadasznak" nevezni, kifaggatni hogy miert tette, vagy egyeb ide nem leirhato szavakkal illetni.
Mi a megoldas ?
1. Elfogadod a duplat vagy feladod a jatekot.
2. Feladod a jatekot amikor remenytelen a helyzeted, meg mielött az ellenfeled duplazna.(nagyszerü idösporlas !)
Üdv.
Hokus
Én azt szeretném kérdezni ,mi történt hogy csak egyeseknek van duplázási lehetőség ostáblán? 
Tisztelt OP,

penteken (jan 20) a tetdoplazo kocka idöközökben eltünt, aztan meg ujra megjelent, szombaton mar telyesen hianyzott.
Java-t frissitettem, aztan a gepet ujra inditottam de sehol semmi
Akarattal lett kiveve vagy nalam van valami baj ?
Miután túl sok visszaélés volt a duplázással, nevezetesen sokan csak könnyű pontszerzésre használták pl. úgy, hogy rögtön az elején felmentek 32-ig, ezentúl csak akkor van lehetőség duplázásra, amennyiben az ellenfélnek minimum 5%-kal magasabb a pip száma.

OP
Kedves Op ,ez a játék akkor volt a legkorrektebb amikor egyáltalán nem volt a duplázási lehetőség
FlyOrDie programozok  - le a kalappal ! Nagyon jo ötlet volt. Valoban csak akkor lehet duplazni ha valami ertelme is van. A ponvadaszast igy valmennyire hatarok köze lehet szoritani.

Kedves Op!

aki nem veszi eszre h a duplazas megoli a fordulatos vegjatekot az vak. epp az (is) a szep a baggamonban szerintem h akar meg a vegen is meg lehet forditani a jatekot. ezt a lehetoseget oli meg a duplazas. az egesztol meg kene szabadulni!

udv
Kedves Op!

aki nem veszi eszre h a duplazas megoli a fordulatos vegjatekot az vak. epp az (is) a szep a baggamonban szerintem h akar meg a vegen is meg lehet forditani a jatekot. ezt a lehetoseget oli meg a duplazas. az egesztol meg kene szabadulni!

udv
Engem ez az idiota szabály uldoz el az oldalrol. Ki az ahulye aki 20-30% nyerési eséllyel megadja a duplázást??? Ruined the game.congratulations!
Ezzel a török pont éhséggel is kellene valamit kezdeni mert  10-20 pont előnyük van és nem játszanak.Kiteszi a "Ne zavarj táblát" vagy ki is nyom és addig nem játszik amig nagyobb pontossal nem tud játszani. Ha van az embernek fél óra egy óra szabad ideje játszani alig van partner 
jóvammá mindenki azal játszik akivel akar gonolom 1000 pontodal ha kihivnálak 0 pontal te se jönnél 
Ha csak azért irsz hogy teljen a fórum akkor inkább hülyeséget ne irj :) azt irtam 10-20 pont különbséggel ,de elmondom neked ha valakinek 50-80 pont minusza van is szoktam vele játszani 
A duplázás nagyon is jó dolog és a pontok is fontosak mert ez nélkul nem volna tétje a játéknak !
Maga a duplazas nem rossz, a baj csak az hogy a guritas nem talalomra törtenik. Ezt meg jelezte valaki a forumban es  ha jol emlekszem egy OP vagy Mod ez be is ismerte, hogy igy teszik erdekesebbe, fodulatosabba a jatekot.
Figyeljetek csak meg pl. az alabbi 3 esetet:
1. Kivetelkor ha föleg a 4,5,6 os mezökre vannak beallva mind a ketten, feltünöen gyakran mindket jatekosnak csak kicsi szamok jönnek.
2. Ha a bezarodik az ellenfelet az egyes mezödre, es ugy alakul hogy a 7 es mezön 1 marad, az ellenfelednek szinte mindig 6 jön.
3. Ha 6-2 vagy 6-3 kezdödobast a 24. mezöröl lepi a jatekos akkor "fordulhat is vissza".
> "Maga a duplazas nem rossz, a baj csak az hogy a guritas
> nem talalomra törtenik. Ezt meg jelezte valaki a forumban
> es ha jol emlekszem egy OP vagy Mod ez be is ismerte, 
> hogy igy teszik erdekesebbe, fodulatosabba a jatekot."

remélem egy hivatkozással is alá tudod támasztani mielőtt ilyen ostobaságokat kezdesz terjeszteni.
Olyansmit hogy Mod v. OP beismerte volna azt, hogy a guritas nem veletlenszerü nem talaltam,(de maskülönben ilyensmit nem is szokas beismereni) de nekem is neha ugy tünik hogy igen gyakran pont az jön ami kell. Cerna Peti 1, ill 2 esete nekem is feltünt.
Igazan mar ideje lenne a guritas manipulaciot kiprogramozni.
Az nem letezik hogy MINDEN esetben ha tul nagy a jatekosok között kölönbseg a jatek vegen pont az jöjjön ami kell azert hogy megforduljon a jatek.

Mar regota figyelem es meg vagyok gyözödve arrol, hogy -gondolom a jatek izgalmasabba teteleert, mert mas ertelme nem lenne- a  guritast manipulaljatok, amiert szegyellhetitek magatokat az egesz lapszerkesztö tarsasag !

Most nyugodtan kitilthattok ha az igazat nem birjatok elviselni.





sziasztok!
én például ha valaki az abszolut nyerési pozícióban dupláz, azzal sose többet nem játszom.
igenis ezeket a játékosokat pontvadásznak tartom.
ha például nyerésre állok, akkor sosem szoktam duplázni
inkorrektnek tartom teljesen

Teljesen egyetértek kabala11-gyel. Jellemtelenségnek tartom akkor duplázni, amikor az ellenfél vesztésre áll. Az ostábla a középkor után eltűnt Magyarországról, talán pont a duplázási szabály miatt, a magyar jellemmel összeférhetetlen ez a balkáni mentalitás. Ennek a duplázásnak talán ott van értelme, amikor már értelmetlen húzni az időt a végjátékkal, de az ellenfél nem adja fel.
Hogy a dobások manipulálva lennének, nem lehet bizonyítani, de van hogy úgy tűnik és ahol a pénz megjelenik, ott minden megtörténhet, de inkább csalás, mint tiszta játék!
Üdvözlettel DH
Sziasztok!
A duplázással kapcsolatban azt tudom mondani, hogy nincs a játékszabályban olyan, hogy nem lehet akármikor duplázni.
Duplahat: azt mondta, hogy 
 Jellemtelenségnek tartom akkor duplázni, amikor az ellenfél vesztésre áll.

Hát ki az a hülye, aki akkor dupláz, amikor vesztésre áll? Hát világos, hogy akkor duplázok, amikor én állok nyerésre. Én nem is értem ezt a gondolatot menetet.
Máskülönben a wikipédián olvasható egy cikk a BackGammonról. Itt a link.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Ost%C3%A1bla

Idézet:

Duplázási játék

Az ostábla játékot -és ebben különbözik összes táblajáték rokonától - a bábujáték mellett a duplázási játék teszi 
komplexebbé
. A duplázási játék hatása az eredményre 
jelentősebb a bábujátéknál
, a duplázási stratégia pedig lényegesen 
összetettebb és nehezebben
 megtanulható, mint a bábujáték.

Ezek után aki, azt mondja, hogy a duplázás fölösleges meg csak jellemtelen játékosok használják, az azt hiszem nem is ért a játékhoz igazán. 
Tipcike nem érti a gondolatmenetemet! Csak annyi a lényeg, hogy szerintem úriember csak az elején dupláz, nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz felfogni egy természetes dolgot. Különben már vagy 40 éve játszom ezt a játékot, de duplázásról csak itt a neten hallok, amúgy mifelénk technikai győzelem is van: vonalban vagy dupla vonalban vannak a bábok. Üdvözlettel DH
Jó a felfogó képességem, de még mindig nem értem, hogy a duplázásnak mi köze van az úri-emberséghez?
Úgy látom fogalmi zavarban vagy, ezért elmondom, hogy ki az úriember.
Az úriember az, aki ha kikap, akkor nem kezdi el szidni a másik anyukáját, hanem gratulál.
A te általad úriembernek tartott egyének pedig inkább pontvadászok. Bár furcsa ezt írni, hiszen mindenki a pontért játszik, és azon igyekszik, hogy minél több legyen, de mondok egy példát.
Nekem 400 körüli pontom van jelenleg, és bárkivel kiállok, sosem nézem, hogy hány pontja van. 
Ha kihív egy olyan játékos, akinek kevesebb pontja van, mondjuk 200-al kevesebb, akkor azaz első lépésük, hogy megnyomják a duplázó gombot.
Miért is? Biztos úriemberek. 
Nem. 

Arról van szó, hogy a nyerési esély nagyjából 50-50%. Nekem 1,12 a győzelem-vereség arányom, ami azt jelenti, hogy 53%-ban szoktam nyerni, és 47%-ban veszteni. Ez nem túl nagy különbség, tehát lehet akár 50%-nak is tekinteni. Ha egy kevés pontú kihív, akkor valószínűleg ő fog jobban járni, mivel én mindenképpen kevesebbet fogok nyerni tőle, mint ő tőlem.
Igazából örülhetne, hogy kiállok vele, mert valószínű, hogy ő profitál belőle, de azonnal rátesz még egy lapáttal és dupláz.
Ha normálisan játszana és akkor duplázna, amikor jobban áll, akkor én eldönthetném, hogy kockáztatok-e dupla vereséget vagy inkább feladom. Ha úgy látom, hogy nem éri meg, akkor feladnám és csak 1 vereségem lenne. De mivel ő azonnal dupláz, én meg nem fogom feladni kapásból, ezért kénytelen vagyok belemenni egy esetleges dupla vereségbe. És hát én ezért az azonnal duplázó embereket sportszerűtleneknek tartom, és nem úriembereknek.
Persze más a helyzet, ha az a játékos dupláz kapásból, akinek több pontja van. Akkor azt nem tartom sportszerűtlennek, csak butaságnak.