Cztery w rzędzie - pomoc
Połącz cztery (znana także jako "Cztery w rzędzie") to gra planszowa dla fwóch graczy, której celem jest ułożenie swoich pionków w lini jak najszybciej.
Cel
Celem gry jest ułożenie czterech pionków w jednym rzędzie.
Liczą się linie poziome, pionowe lub ukośne.
Używaj myszy do układania pionków.
Zasady
Gra odbywa się na planszy, która ma 7 kolumn i 6 rzędów, ułożonej pionowo. Gracze mają po 21 pionków w różnych kolorach. Ruch w grze polega na wrzuceniu własnego pionka do jednej z siedmiu kolumn, w której co najmniej jedna pozycja jest wolna.
Po wrzuceniu pionek spada na najniższą niezajętą pozycję w danej kolumnie. Wygrywa gracz, który ułoży cztery swoje pionki w lini (poziomej, pionowej lub ukośnej). Następuje wtedy koniec gry. Gra kończy się remisem, jeśli plansza zostanie całkowicie zapełniona, a żadnemu z graczy nie uda się ułożyć linii.
Jak zacząć grę? Po zalogowaniu znajdziesz się w lobby. Dolna, prawa lista pokazuje innych graczy znajdujących się w lobby, z lewej widoczne jest okienko czatu, a powyżej wylistowane są aktualnie rozgrywane partie. Możesz zaprosić dowolnego z graczy znajdujących się w lobby do gry poprzez kliknięcie jego imienia kursorem, a następnie wciśnięcie przycisku [Zaproś do gry]. Możesz oglądać dowolną rozgrywaną aktualnie partię poprzez kliknięcie na wybraną rozgrywkę, a następnie wciśnięcie przycisku [Obserwuj]. http://www.flyordie.pl/pomoc/rating_system.html Zasady punktacji ../../moderation.html Regulamin korzystania z serwisu ../../support/contents.html FAQ http://www.flyordie.pl/ FlyOrDie